Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Top 3 genuri anime

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Leon Oswald
Full Member
Leon Oswald



Top 3 genuri anime Empty
MesajSubiect: Top 3 genuri anime   Top 3 genuri anime EmptyMar Sept 29, 2009 7:59 pm

Aici vom pune topul celor mai preferate trei genuri anime.Please justificati.

1)Horror
Hmmm...Sunt o persoana sadica, innebunita dupa trist ,macabru si intunecat.Ce poate fi mai minunat pentru mine decat horrorul?
In primul rand , animeurile horror sunt cat de cat lungi , iar unele chiar sunt 'bloodoase'.
In al doilea rand ,grafica animeurilor horror este foarte buna fiindca realizatorii trebuie sa puna in valoare sentimentele personajelor .Nu exista chestie horror in care sa nu exista macar umpic de drama , in paralel.
2)Yaoi/Yuri
Am o manie pentru relatiile dintre doua persoane de acelasi sex.Fara suparare.
Stiti, prefer sa vad ceva anime ,decat "pe viu" care sa ma dezguste total.
In unele animeuri de acest gen am vazut ca exista foarte multa grija in a scoate in evidenta sentimentele ,temerile , visele personajelor principale ,iar grafica, la fel de buna .
Pur si simplu imi plac lucrurile de care societatea se fereste.
3)Life-story
Sincer,nu prea stiu daca am zis bine numele genului dar asta este .
In primul rand , fiind inspirat din viata reala imi starneste o curiozitate imensa , fiindca nu ma prea atrag lucrurile gen fantasy,cu super puteri , etc.
In al doilea rand , unele animeuri de acest gen se pot axa mai mult numai pe o tema a vietii reale (prietenia , dragostea , inselaciunea etc.) ,si poate iti mai deschid ochii cu privire la lumea "cea rea " in care traim.Nu se poate sa nu vezi lucruri de acest gen in animeuri ca :Nana , Paradise Kiss, Gallery Fake ...
Sus In jos
LunatiQ
Founder
Founder
LunatiQ



Top 3 genuri anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 genuri anime   Top 3 genuri anime EmptyMar Sept 29, 2009 8:10 pm

so, sa incep eu >:]
1. Yuri/Yaoi [ohh, am pus astfel, dar sincer detest yuri'ul si ador yaoi'ul :]]]
Enfin, personal, la inceput nu am inteles cu precizie ce ma atragea la astfel de 'chestii', doar totusi, e relatie intre persoane de acelasi sex, dar cand vezi povestile, vietile lor, vezi iubirea adevarata dintre ei, nu mai iti pasa ca nu respecta traditie, aka boy x girl xD so, asadar si prin urmare, relatiile de genul asta ma atrag, mai ales yaoi'ul ;]] desi, recunosc, sa vad asa ceva in realitate nu mi'ar surade [depinde de cum arata protagonistii =]]]
2. Horror
Well, partea mea sadica iese la iveala de multe ori, prin diferite metode, si uneori urmarind astfel de anime'uri o tin in frau, ca sa zic asa, sau o dezlantui :]] sunt confuza, anyway, imi plac anime'urile de genul prin suspansul pe care ti'l ofera ;]]
3. Deci, aici oscilez intre doua :]] respectiv mistery and fantasy
ehh, intr'un fel se aseamana, depinde de poveste, dar spun sincer, la mine ocupa cam acelasi loc asa ca nu incercati sa le despartiti, sau sa ma puneti sa aleg ca imi este imposibil, ma atrag in general cele care depasesc normalul, e mai captivant, tinand cont ca astfel de lucruri nu se pot intampla in realitate, intr'un fel stimulandu'ti imaginatia proprie [la cei care dispun de asa ceva xD]
iar la mistery imi place in general povestea, si bineinteles, te tine ca pe jar, sa zic asa, pana vezi ce se intampla in continuare :]]
Sus In jos
Mobbz.
Admin
Admin
Mobbz.



Top 3 genuri anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 genuri anime   Top 3 genuri anime EmptyMar Sept 29, 2009 8:55 pm

Deci am venit si eu p'aci so let's see:-?
1.Yaoi/Yuri[deci,mie sincer nu prea imi palce yuri'ul da' na]in schimb yaoi'u..este genul meu preferat..chiar si dinainte sa ma innebuneasca LQ cu el -.-'[aviz amatorilor].Deci..yaoi:imi place genul asta de anime/manga..aka nu stiu ma atrage ceva,nu doar povestea si celelalte chestii,ci iubirea care este transmisa intre ei aka autorul/autoarea stie foarte bine ce face si tocmai chestia asta este ceea ce imi place in afara de poveste..deci mai pe scrut asa..i'm yaoi addicted
2.Romance ette cateodata ma apuca si pe mine romantismul..si cred ca asta e din anime si manga Top 3 genuri anime 231789 eh,oricum anime'ulrile de genul asta sunt oarecum atractive...chiar daca uneori prea multa iubire strica este foarte buna combinata cu putin comedie.
3.Etto si eu ma "balansez" intre 2 genuri:psihologic si horror fiecare are acel ceva care te atrage dar sa incep cu anime'urile psihologice..eu am ceva cu chestia asta -.-' si am inceput sa ma uit la anime-uri de genul asta da' sa fiu sincera chiar imi palc,mai ales sa astepti sa vezi ce miscare trebuie sa faca personajul si toate alea,iar la horror...hmm cred ca tot asa..aka sunt mai dark si mdah..cu monstri si alte creaturi-.-'..si de la filme de genu' am inceput sa ma uit la anime'uri horror pentru ca mai relaxeaza o alta parte a mea..cea sadica -.-'[toata lume are slabiciuni,ne?] deci,la astea suspansul te omoara ca sa zic asa :]]
Sus In jos
Charlotte
Member
Charlotte



Top 3 genuri anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 genuri anime   Top 3 genuri anime EmptyMar Sept 29, 2009 9:06 pm

1. Yaoi: gwad ador genu asta de anime-uri, chiar daca sunt hard chiar daca nu mie una tot imi plac si sunt obsedata de ele.Acelasi lucru e si cu cartile ^_^
Well doar yaoi pentru ca, avand in vedere ca sunt fata yuri=bleah OO'
Relatia dintre doua persoane de acelasi sex o gasesc foarte complexa si foarte speciala,o relatie perfecte ^^ acum da nu am nimic nici cu cei care au aceasta orientare si in viata de zi cu zi. Cum am mai zis yaoi = love
2. Horror: da da este un gen care imi place la fel de mult, nu ma pot abtine sa nu ma uit la un anime de acest gen, este pur si simplu foarte interesant si in acelasi timp amuzant [da eu sunt aia care rade cand e ceva horror OO']
Anime-urile/manga-urile de acest gen sunt pur si simplu geniale si nu am cuvinte sa descriu cate de mult imi plac ^^
3. Psihologic: da da dau ce dau si tot la psihologie ajung, pur si simplu anime-urile acestea sunt extraordinare. Perfecte as putea sa zic. Nu sunt seci si nu te plictisesc. Nu sunt aiurea si nu au povesti desprinse din cine stie ce telenovele si transformate in anime OO"
Oricum acest gen ma reprezinta ca si primele 2 foarte bine, pe aceste 2 genuri si aici referindu-ma la ultimele 2 se bazeaza si caracterul meu.
Primul doar imi place foarte mult. [m-ar putea caracterzia mai bine daca-as fi baiat]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Top 3 genuri anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 genuri anime   Top 3 genuri anime Empty

Sus In jos
 
Top 3 genuri anime
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Top 10 anime-uri preferate...
» Profanatorul anime
» What anime soul do you have?
» Dictionar Anime^.<
» Oyaho fani anime! ^_^

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Japonia :: Anime Zone-
Mergi direct la: